20-01-06

Barredo bezorgt Liberty Seguros opnieuw de zege

Carlos Barredo heeft de derde rit in de Tour Down Under gewonnen. Na 154 km kwam hij solo aan. Daniel Becke won 1'32" later de sprint voor de tweede plaats. Cadel Evans werd derde en de Belg Serge Pauwels vierde. Gerrans blijft leider.

 

Uitslag:

1 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Liberty Seguros-Würth Team    3.51.03 (40.0 km/h)
2 Daniel Becke (Ger) Team Milram                                                      1.32
3 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
4 Serge Pauwels (Bel) Chocolade Jacques-T Interim
5 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom                                           1.38
6 Mathew Hayman (Aus) UniSA-Australia                                            1.40
7 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
8 Jonathon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS Cycling                   5.26
9 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team                5.56
10 Ben Day (Aus) UniSA-Australia

Klassement:

1 Simon Gerrans (Aus) Ag2r Prevoyance                                  11.11.32
2 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team            0.07
3 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto                                      0.18
4 William Walker (Aus) United Water-Australia U/23                      0.46
5 Gene Bates (Aus) UniSA-Australia                                               1.45
6 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r Prevoyance                                      1.48
7 Simon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS Cycling                   3.19
8 Chris Jongewaard (Aus) UniSA-Australia
9 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom                                 3.41
10 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram                                            4.18

11:52 Gepost door | Permalink | Commentaren (1) |  Facebook |

19-01-06

Davis wint 2e rit

De tweede rit in de Tour Down Under is gewonnen door Allan Davis (Liberty Seguros), maar niet in een massaspurt. Vandaag kregen de vluchters weer een vrijgeleide. Daarbij twee Belgen: Mario Aerts en Jens Renders. Iets voor het einde ging Davis er vandoor met Crake. De Australiër kon het afmaken voor Crake en  Eladio Sanchez Prado.

 

Uitslag:

1 Allan Davis (Aus) Liberty Seguros-Würth Team                3.27.21 (42.2 km/h)
2 Paul Crake (Aus) UniSA-Australia                                  
3 Eladio Sanchez Prado (Spa) Liberty Seguros-Würth Team      0.38
4 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team          0.54
5 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom                               
6 Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole                                     2.00
7 Matthew Goss (Aus) South Australia.com-AIS Cycling                
8 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram                                  
9 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Bianchi                             
10 Jens Renders (Bel) Chocolade Jacques-T Interim                   

Klassement:

1 Simon Gerrans (Aus) Ag2r Prevoyance                         7.12.55
2 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team  0.07
3 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto                             0.18
4 William Walker (Aus) United Water-Australia U/23             0.46
5 Gene Bates (Aus) UniSA-Australia                                      1.45
6 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r Prevoyance                            1.48
7 Chris Jongewaard (Aus) UniSA-Australia                            3.19
8 Simon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS Cycling                
9 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom                      3.41
10 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram                                 4.18

 

22:18 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

18-01-06

Tour Down Under ligt al in beslissende plooi

De eerste rit in Tour Down Under is gewonnen door Simon Gerrans van AG2R. Na 148 km reed hij over de aankomst met 2" voorsprong op Luis Leon Sanchez Gil. Robbie Mc Ewen werd derde op 11". Simon Gerrans is ook de eerste leider. Het klassement ligt waarschijnlijk al in een beslissende plooi, want Gene Bates, 5e in de etappe, staat ondertussen al op  1'45". Glen D'Hollander was eerste Belg op een 11e plaats.

 

Uitslag:

1 Simon Gerrans (Aus) Ag2r Prevoyance                      3.38.33 (40.6 km/h)
2 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team      0.02
3 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto                         0.11
4 William Walker (Aus) United Water-Australia U/23            0.37
5 Gene Bates (Aus) UniSA-Australia                            1.39
6 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r Prevoyance                          
7 Chris Jongerwaard (Aus) UniSA-Australia                     3.10
8 Simon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS Cycling             
9 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom                   3.32
10 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram                        4.09

Klassement:

1 Simon Gerrans (Aus) Ag2r Prevoyance                      3.38.24
2 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team      0.07
3 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto                         0.18
4 William Walker (Aus) United Water-Australia U/23            0.46
5 Gene Bates (Aus) UniSA-Australia                            1.45
6 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r Prevoyance                       1.48
7 Chris Jongerwaard (Aus) UniSA-Australia                     3.19
8 Simon Clarke (Aus) South Australia.com-AIS Cycling             
9 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom                   3.41
10 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram                        4.18

 

20:12 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

17-01-06

McEwen kan het nog altijd

Robbie McEwen heeft de Jacob's Creek Down Under Classic gewonnen, een criterium over 50 km in de straten van Adelaide. Na één uur wedstrijd won hij de massasprint voor Danielle Colli en Simone Cadamuro. De Belg Dimitri De Fauw werd vierde. Allan Davis vijfde. Morgen begint de echte Tour Down Under.

 

Uitslag:

 1 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto                  1.01.06 (49.1 km/h)
2 Daniele Colli (Ita) Liquigas-Bianchi                       
3 Simone Cadamuro (Ita) Milram                               
4 Dimitri De Fauw (Bel) Chocolade Jacques-T Interim          
5 Allan Davis (Aus) Liberty Seguros-Würth Team               
6 Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole                         
7 Luca Paolini (Ita) Liquigas-Bianchi                        
8 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Bianchi                       
9 Matthew Goss (Aus) South Australia.com-AIS                 
10 Alexandre Usov (Blr) Ag2r Prevoyance                      

11:43 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

16-01-06

Selectie WK Zeddam

WK-SELECTIES NATIONALE PLOEGEN VOOR W.K. CYCLOCROSS - ZEDDAM

ELITE

AERNOUTS Bart
NIJS Sven
VANNOPPEN Tom
VANTHOURENHOUT Sven
VANTORNOUT Klaas
VERVECKEN Erwin
WELLENS Bart


RESERVEN TE KIEZEN UIT:
JACOBS Wim
VERSTRAETEN Jan

DAMES ELITE 
INGELS Kathy
INGELS Veerle
NOBUS Anja
VANDERBEKEN Joyce

BELOFTEN (- 23 JAAR)
ALBERT Niels
PAUWELS Kevin
PEETERS Rob
SOETENS Jan
VANTHOURENHOUT Dieter

RESERVEN TE KIEZEN UIT:
GELUYKENS Kenny
VAN DEN BOSCH Tom

JUNIOREN
ADAMS Joeri
GOVAERTS Dries
MEEUSEN Tom
VAN COMPERNOLLE Kenneth
VANENDERT Dennis

RESERVEN  TE KIEZEN UIT:
CANT Kevin
DE DECKER Bjorn

19:48 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Selectie Hoogerheide

Op voordracht van bondscoach Rudy De Bie selecteerde de Sporttechnische Directie volgende renners om deel te nemen aan de tiende en laatste manche van de Wereldbeker Cyclo-cross die zal doorgaan op zondag 22 januari 2006 in Hoogerheide (Nederland).

Heren Elite:
Sven NIJS – Bart WELLENS – Sven VANTHOURENHOUT – Erwin VERVECKEN – Bart AERNOUTS – Klaas VANTORNOUT – Tom VANNOPPEN – Wim JACOBS – Jan VERSTRAETEN

Dames:
Anja NOBUS – Veerle INGELS – Joyce VANDERBEKEN – Katrien PAUWELS – Katrien AERTS – Kathy INGELS – Marijke DE SMEDT – Anne ARNOUTS.
Reserven:
Katleen VERMEIREN – Ludivine HENRION

Beloften:
Kevin PAUWELS – Dieter VANTHOURENHOUT – Rob PEETERS –– Kenny GELUYKENS – Wim LEEMANS – Jan ARNOUTS
Reserve:
Tom VAN DEN BOSCH

Juniors:
Tom MEEUSEN – Kenneth VAN COMPERNOLLE – Dennis VANENDERT – Joeri ADAMS – Yannick WYDOOGHE – Dries GOVAERTS
Reserven:
Bjorn DE DECKER  - Dries PAUWELS

19:47 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

15/1 WB-cross Lievin

De uitslag (46 dln)
1. Kevin Pauwels (Kalmthout) 51:57;
2. Lukas Flückiger (Zwi); 3. Clément L’Hotellerie (Fra); 4. Dieter Vanthourenhout 0:04; 5. Marco Aurelio Fontana (Ita); 6. Rob Peeters 0:23; 7. Lukas Kloucek (Tsj); 8. Derik Zampedri (Ita) 0:32; 9. Sebastian Langeveld (Ned) 0:34; 10. Pirmin Lang (Zwi) 0:37; 11. Frantisek Kloucek (Tsj) 0:46; 12. Finn Heitmann (Dui) 1:03; 13. Romain Villa (Fra) 1:32; 14. Ondrej Bambula (Tsj) 1:40; 15. Thijs van Amerongen (Ned) 1:53; 16. Tom Van den Bosch 2:08; 17. Luca Damiani (Ita) 2:15; 18. Kenny Geluykens 2:21; 19. Florian Corre (Fra) 2:33; 20. Clément Cid (Fra) 2:41; 21. Yves Corminboeuf (Zwi) 2:58; 22. Rafael Visinelli (Ita) 3:08; 23. Jonathan Lopez (Fra) 3:14; 24. Ricardo van der Velde (Ned) 3:18; 25. Quentin Bertholet 3:21; 26. Romain Lejeune (Fra) 3:29; 27. Robert Bachraty (Svk) 4:13; 28. Michal Plesnik (Svk) 4:31; 29. Fabio Ursi (Ita) 4:42; 30. Kevin Demeester (Fra) 6:31; 31. Daniel Neyens (USA) 6:33; 32. Mathieu Beaudoin (Fra) op 1 ronde; 33. Kevin Blanpain (Fra); 34. Cédric Papegaey (Fra)
Klassement Wereldbeker beloften
1. Kevin Pauwels 196 punten; 2. Romain Villa (Fra) 153; 3. Dieter Vanthourenhout 141; 4. Lukas Flückiger (Zwi) 139; 5. Marco Aurelio Fontana (Ita) 119; 6. Frantisek Kloucek (Tsj) 108; 7. Clément L’Hotellerie (Fra) 105; 8. Rob Peeters 104; 9. Jan Soetens 91; 10. Derik Zampedri (Ita)76… 13. Niels Albert 60; 19. Tom Van den Bosch 41; 20. Kenny Geluykens 41; 26. Wim Leemans 24; 33. Frederik Herpol 18; 35. Maxim Debusschere 18; 40. Mike Thielemans 11; 46. Quentin Bertholet 6; 49. Jan Van Dael 5; 55. Jan Aernouts 2; 58. Jeroen Dingemans 1

 

De uitslag (42 dln)
1. Robert Gavenda (Svkj) 41:00;
2. Boy van Poppel (Ned) 0:05; 3. Cristian Cominelli (Ita) 0:30; 4. David Menger (Tsj) 0:36; 5. Yannick Martinez (Fra) 0:38; 6. Aurélien Duval (Fra) 0:40; 7. Sascha Weber (Dui) 0:45; 8. Tom Meeusen 0:48; 9. Jules Chabanon (Fra) 0:50; 10. Marcel Meisen (Dui) 0:54; 11. Anthony Lavoine (Fra) 1:07; 12. Björn De Decker 1:18; 13. Yannick Wydooghe 2:25; 14. Ramon Sinkeldam (Ned) 2:28; 15. Thomas Collinet (Fra) 2:29; 16. Dennis Vanendert 2:32; 17. Matthias Flückiger (Zwi) 2:34; 18. Jiri Polnicky (Tsj) 2:47; 19. Johim Ariesen (Ned) 3:01; 20. Andrea Caimi (Ita) 3:08; 21. Kenneth Van Compernolle 3:15; 22. Lukas Prihoda (Tsj) 3:22; 23. Ondrej Vobora (Tsj) 3:27; 24. Alessandro Calderan (Ita) 3:28; 25. Marian Simora (Svk) 3:33; 26. Freddie Giulloux (Fra) 3:34; 27. Jan Pohan (Tjs) 3:42; 28. Joeri Adams 3:59; 29. Omar Sottocornola (Ita) 4:13; 30. Matteo Trentin (Ita) 4:19; 31. Florent Sene (Fra) 4:31; 32. Mitchell Huenders (Ned) 4:45; 33. Lukas Winterberg (Zwi) 4:52; 34. Jakub Sibr (Svk) 4:52; 35. Geoffrey Lorrain (Fra) 4:52; 36. Fabrizio Braggion (Ita) 6:34;37. Remco Broers (Ned) 6:43; 38. Raphael Dervaux (Fra) 6:53; 39. Maxime Chombart (Fra) 7:10; 40. Emmanuel Gilliers (Fra) op 1 ronde

Klassement Wereldbeker juniores
1. Robert Gavenda (Svk) 230 punten;
2. Tom Meeusen 176; 3. David Menger (Tsj) 131; 4. Aurélien Duval (Fra) 130; 5. Boy van Poppel (Ned) 126; 6. Cristian Cominelli (Ita) 123; 7. Dennis Vanendert 77; 8. Yannick Martinez (Fra) 75; 9. Sascha Weber (Dui) 67; 10. Kenneth Van Compernolle 57… 15. Björn De Decker 47; 17. Jim Aernouts 45; 20. Kevin Cant 40; 21. Dries Govaerts 40; 22. Sven Verboven 35; 24. Yannick Wydooghe 32; 25. Dries Pauwels 31; 29. Vincent Baestaens 22; 37. Joeri Adams 17; 40. Laurens De Vreese 15; 41. Thomas Vernaeckt 13; 43. Sven Vandousselaere 12; 45. Jo Pirotte 10; 48. Nivard Van Acker 9; 57. Bart Bruyndonckx 5

De uitslag (37 dln)
1. Daphny van den Brand (Ned) 39:59;
2. Marianne Vos (Ned) 0:12; 3. Lyne Bessette (Can) 0:20; 4. Mirjam Melchers-Van Poppel (Ned) 1:07; 5. Maryline Salvetat (Fra) 1:16; 6. Laurence Leboucher (Fra) 1:27; 7. Annabella Stropparo (Ita) 1:32; 8. Nadia Triquet (Fra) 1:55; 9. Corinne Sempe (Fra) 2:08; 10. Christel Ferrier (Fra) 2:28; 11. Birgit Hollmann (Dui) 2:44; 12. Ann Knapp (USA) 2:52; 13. Britt Jochems (Ned) 3:10; 14. Kathy Ingels 3:15; 15. Helen Wyman (GBr) 3:26; 16. Reza Hormes-Ravenstijn (Ned) 3:26; 17. Anja Nobus 3:26; 18. Barbara Howe (USA) 3:32; 19. Suzanne Juranek (Dui) 3:35; 20. Nicole Kampeter (Dui) 3:54; 21. Stacey Spencer (Can) 3:59; 22. Daniela Bresciani (Ita) 4:03; 23. Joyce Vanderbeken 4:28; 24. Christine Vardaros (USA) 4:38; 25. Claudia Marsilio (Ita) 4:55; 26. Suzie Godart (Lux) 5:08; 27. Wendy Simms (Can) 5:12; 28. Maureen Bruno Roy (USA) 5:19; 29. Veerle Ingels 5:29; 30. Milena Cavani (Ita) 5:35; 31. Monica Brunati (Ita) 5:56; 32. Nekane Lasa Agirre (Spa) 6:03; 33. Marijke De Smedt 6:29; 34. Ludivine Henrion 7:11; 35. Barbara Menegon (Ita) op 1 ronde; 36. Katrien Aerts; 37. Stefanie Gronow (Dui)

Uitslag elite (52 dln)
1. Sven Nys (Baal/Rabobank) 57:23;
2. Françis Mourey (Fra) 0:07; 3. John Gadret (Fra) 0:29; 4. Erwin Vervecken 0:38; 5. Zdenek Stybar (Tsj) 0:42; 6. Gerben de Knegt (Ned) 0:43; 7. Petr Dlask (Tsj) 0:51; 8. Enrico Franzoi (Ita) 0:53; 9. Bart Wellens 0:57; 10. Wilant van Gils (Ned) 1:06; 11. Radomir Simunek (Tsj) 1:19; 12. Michael Baumgartner (Zwi) 1:21; 13. Steve Chainel (Fra) 1:26; 14. Arnaud Labbe (Fra) 1:29; 15. Jonathan Page (USA) 1:31; 16. Tom Vannoppen 1:36; 17. Christian Heule (Zwi) 1:47; 18. Bart Aernouts 1:49; 19. Klaas Vantornout 1:55; 20. Simon Zahner (Zwi) 1:58; 21. Wim Jacobs 2:22; 22. Sven Vanthourenhout 2:26; 23. Martin Bina (Tsj) 2:28; 24. Cyrille Bonnand (Fra) 2:29; 25. Jan Verstraeten 2:35; 26. Vladimir Kyzivat (Tsj) 2:39; 27. Marco Bianco (Ita) 2:41; 28. Thijs Al (Ned) 2:50; 29. Maarten Nijland (Ned) 2:54; 30. David Derepas (Fra) 2:56; 31. Miguel Martinez (Fra) 3:08; 32. Thorsten Struch (Dui) 3:19; 33. Isaac Suarez (Spa) 3:22; 34. Milan Barenyi (Svk) 3:25; 35. Jean-Baptiste Beraud (Fra) 3:44; 36. Barry Wicks (USA) 3:49; 37. Roberto Petito (Ita) 3:49; 38. Robert Glajza (Svk) 4:18; 39. Zdenek Mlynar (Tsj) 4:47; 40. Vaclav Metlicka (Svk) 5:09; 41. Anders Klinkby (Den) 5:24; 42. Johan van de Ven (Ned) op 1 ronde; 43. Davide Frattini (Ita); 44. Antonio Suarez (Spa)
Opgegeven: Kamil Ausbuher (Tsj), Richard Groenendaal (Ned), Camiel van den Bergh (Ned), Eddy van IJendoorn (Ned), Ryan Trebon (USA), Troy Wells (USA), Jeremy Powers (USA), Stefano Tofoletti (Ita), David Rusch (Zwi)

19:45 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

15/1 B-cross Waregem

Uitslagen
Waregem (zondag 15 januari)
Elite z/c en beloften (35 deelnemers) :
1. Rudi Van de Sompel (Ruiselede) in 1u01’05”;
2.Pedro Baelen op 3”; 3. Ronny Poelvoorde 39”; 4. Maxim Debusschere 1’44”; 5. Stefan Uitterhaegen 2’35”; 6. Kay Van de Brande 2’43”; 7. Tom Broekhuysen 3’06”; 8. Tom Pynaert 3’16”; 9. Kris De Nys 3’31; 10 Steve Gruwier 4’06”, 11. Matthias Onghena 4’13”; 12. Frederick Vandevivere 5’05”, 13. Benoit Simard 5’34”; 14. Gerald Uyttersprot 6’02”; 15. Kristof Boelens 6’13”.

Juniores (28 deelnemers) :
1. Jan Van Zeebroeck (Buggenhout) in 44’10”;
2. Gregory Franckaert z.t.; 3. Jens Gys 49”; 4. Dimitri Stevens 1’16”; 5. Kenneth Bultynck 1’37”; 6. Kaëll Pizzy 1’50”; 7. Kim Goethals 2’42”; 8. Tom Clauw 3’02”; 9. Mathias Holvoet 3’19”; 10. Peter Verstockt 3’54”.

Nieuwelingen (36 deelnemers) :
1. Zico Waeytens (Ledegem) in 39’25”;
2. Steven Galens op 11”; 3. Michaël Dieleman 32”; 4. Simon Geets 38”; 5. Kenneth Mariën 44”; 6. Dany Lacroix z.t.; 7. Guillaume Van Keirsbulck 1’03”; 8. Sylvester Sioen 1’05”; 9. Jeroen Serverius 1’54”; 10. Frederik Backaert 2’27”.

Amateurs en masters A (23 deelnemers) :
1. Bjorn Traen (Ruiselede) in 41’39”;
2. Axel Naessens op 3’12”; 3. Andy Van Der Plaetsen 3’17”; 4. Steven Decaluwé 3’36”; 5. Nico Van Assche 3’56”; 6. Bart Dewaele 4’03”; 7. Kurt De Backer 5’09”; 8. Timmy Maes 6’12”; 9. Nico Bogaert 6’33”; 10. Kris Maes 7’31”.

Masters B (16 deelnemers) :
1. Mario Lammens (Maldegem) in 36’05”;
2. Thierry Folens op 39”; 3. Peter Ballet 1’04”; 4. Eric Gys 1’08”; 5. Pascal Van Riet 1’46”; 6. Dirk De Keukelaere 3’04”; 7. Franky Verschueren 3’07”; 8. Fabien Hanssens 4’08”; 9. Jürgen Standaert 4’29”; 10. Kurt Cnudde 5’05”.

Masters C en D (24 deelnemers) :
1. Theo David (Kruibeke) in 36’07”;
2. Ronald De Scheemaeker op 2’; 3. Alex Weytens 2’33”; 4. Luc Huysveld 2’39”; 5. Henry Kramer 3’13”; 6. José De Clercq 3’52”; 7. Ivan Coopman 3’54”; 8. Robert De Vos 4’15”; 9. Luc De Poorter 4’23”; 10. Ghislain Vanbruaene 4’30”.

19:41 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

15/1 B-cross Langemark

Uitslagen
Langemark (14 januari)
Elites z/c en beloften (32 deelnemers) : 1. Rudi Van de Sompel (Ruiselede) in 1u01’;
2. Pedro Baelen op  17"; 3. Maxime Debusschere 2’50”; 4. Kay Van den Brande; 5. Stijn Penne 3’02”; 6. Davy De Scheemaeker 3’30”; 7. Frederick Vandevivere 4’28”; 8. Tom Pynaert 4’58”; 9. Stefan Uitterhagen 5’25”; 10. Bert De Wispelaere 5’50”; 11. Steve Gruwier 6’00”; 12. Kris De Nys 6’47”; 13. Benoit Simard 6’55”; 14. Gert De Vos 7’45”; 15. Gianni Denolf 8’10”.
Juniores (18 deelnemers) : 1.Sven Vandousselaere (Oostkamp) 41’00; 2. Laurens De Vreese op 04”; 3. Jens Debusschere 20”; 4. Gregory Franckaert 1’15”; 5. Kim Goethals 1’16”; 6. Dimitri Stevens 3’17”; 7. Tom Clauw 3’30”; 8. Peter Verstockt 4’27”; 9. Matthieu Holvoet 6’0”; 10. Mathias Holvoet 6’31”.
Nieuwelingen (27 deelnemers) : 1. Zico Waeytens (Ledegem) in 29’54”; 2. Steven Galens op 28”; 3. Dany Lacroix 31”; 4. Guillaume Van Keirsbulck 42”; 5. Robin Laureyns 3’12”; 6. Sven Balis; 7. Floris Fagoo; 8. Jeroen Serverus; 9. Francesco Van Coppernolle; 10. Andy Waegemans.
Amateurs en masters A (22 deelnemers) : 1. Bjorn Traen (Ruiselede) in 40’00”; 2. Axel Naessens op 3’25”; 3. Steven Decaluwé; 4. Andy Van Der Plaetse 4’20”; 5. Nico Van Assche 4’50”; 6. Bjorn Van Daele; 7.Kurt De Backer 6’10”; 8. Nico Bogaert 6’45”; 9. Kris Maes 10’00; 10. Kristoff Degucht.

Masters B (13 deelnemers) : 1. Mario Lammens (Maldegem) 36’00”; 2. Pascal Van Riet op 10”; 3. Peter Ballet 58”; 4. Dirk De Keukelaere 1’10”; 5. Kurt Cnudde 3’49”; 6. Dirk Dekeerle 4’18”; 7. Jürgen Standaert 4’45”; 8. Patrick Neufcourt 6’43”; 9. Dirk Veldeman 7’45”.

Masters C en D (26 deelnemers) : 1. Theo David (Kruibeke) in 39’30”; 2. Ronald De Scheemaeker op 0’30”; 3. Henry Kramer 0’52”; 4. Gilbert Walraedt 1’05”; 5. Ivan Coopman 1’29”; 6. Alex Weytens 1’40”; 7. Luc Huysveld 1’55”; 8. Robert De Vos 2’10”; 9. José De Clercq 2’30”; 10. Ghislain Vanbruaene 3’15”.

19:40 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

15/1 B-cross Schriek

De uitslag:(43dln)
1.Niels Albert 0:56:01
, 2. Nico Berckmans 0:00:15, 3. Geert Wellens 0:00:25, 4. David Willemsens 0:01:25, 5. Arne Daelmans 0:01:39, 6. Eddy Van Bouwel 0:01:50, 7. Jan Van Dael 0:01:54, 8. Wim Leemans, 9. Jan Arnouts, 10. Kevin Bossaerts, 11. Bart Verschueren 0:02:10, 12. Bert Vervecken 0:02:54, 13. Tom De Kort 0:03:26, 14. Jorn Van der Veken 0:03:26, 15. Tom Broekhuysen 0:03:39, 16. Kris Wouters 0:03:50, 17. Jan Dierckx, 18. Dirk Bertels, 19. Jan Geerts, 20. Sten Raeymakers 0:04:27, 21. Steven Sluyts 0:05:00, 22. Dennis Verhoeven, 23. Jan Goris, 24. Dries Dewit 0:10:00, 25. Guy Bertels,  26. Tom Lambrechts, 27. Roy Janssens, 28. Tom Kempenaers, 29. Jochen Danckaerts, 30. Filip Van Tuyn, 31. Gieljon Van Camp, 32. Ivo Van Geloven, 32. Niels Kempenaers, 34. Dave Schuurmans. 

19:40 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

14/1 A-cross Roubaix

De uitslag (44 dln)
1. Erwin Vervecken (Herentals/Fidea) 1u02:25;
2. John Gadret (Fra) 0:01; 3. Gerben de Knegt (Ned) 0:25; 4. Radomir Simunek (Tsj); 5. Sven Nys; 6. Jonathan Page (USA) 0:48; 7. David Derepas (Fra) 1:26; 8. Marco Bianco (Ita) 1:31; 9. Camiel van den Bergh (Ned) 1:38; 10. Lars Boom (Ned) 1:43; 11. Dariusz Gil (Pol) 1:50; 12. Ludovuc Dubau (Fra) 1:59; 13. Arnaud Labbe (Fra) 2:24; 14. Ryan Trebon (USA) 2:25; 15. Barry Wicks (USA) 2:26; 16. Jan Soetens 2:58; 17. Milan Barenyi (Svk) 3:24; 18. Peter Van Santvliet 3:54; 19. Christophe Delamarre (Fra) 4:04; 20. Mariusz Gil (Pol) 4:14; 21. Maarten Nijland (Ned) 4:19; 22. Björn Rondelez 4:49; 23. Thomas Clevede (Fra) 5:46; 24. Jesse Anthony (USA) 6:00; 25. Troy Wells (USA) 6:03; 26. Michal Plesnik (Svk) 7:26; 27. Vaclav Metlicka (Svk) op 1 ronde; 28. Françis Mourey (Fra); 29. Robert Bachraty (Svk); 30. Loic Daise (Fra); 31. Denis Flahaut (Fra); 32. Thorsten Wittig (Dui); 33. Romain Baele (Fra); 34. Daniel Neyens (USA); 35. Sébastien Dassonville (Fra)

19:37 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

14-01-06

Russell Van Hout is Australisch kampioen

Russell Van Hout heeft het Australisch kampioenschap in Mt Torrens gewonnen. Hij was sneller dan Adam Hansen en Davitamon Lotto-renner Henk Vogels. Het was eigenlijk William Walker (Rabobank) die als eerste over de streep reed, maar hij is nog belofte en is dus Australisch kampioen bij de beloften.

Hier volgt nog een klein overzicht van de belangrijkste renners en hun uitslag: Henk Vogels (derde), Matthew Wilson (zesde), Nick Gates (elfde), Mathew Hayman (negentiende), Mark Renshaw (opgave), Allan Davis en Luke Roberts (opgave na valpartij), Ben Day (opgave), Baden Cooke (opgave) en Robbie McEwen (opgave).

 

13:29 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

13-01-06

Nederlandse veldrijders doen zichzelf de das om

De Nederlandse veldritploeg zal van hotel moeten veranderen. Hun hotel is immers overboekt en daarom moeten ze naar een hotel dat op 35 km van het parcours ligt. Door een communicatiefout met de organisatie zullen onze noorderburen dan toch niet op hun beide oren mogen slapen.

14:13 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Merckx heeft een druk voorjaar

Axel Merckx is met zijn ploeg Phonak Hearing Systems op stage in Palma de Mallorca. De eerste wedstrijd van de Belg zal de Challenge de Mallorca worden. Merckx zal trouwens een heel druk voorjaar hebben. Op zijn agenda staan onder ander: Milaan-Sanremo, de Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, Waalse Pijl, Parijs-Nice en Luik-Bastenaken-Luik. En ook de Giro en de Tour staan aangestipt.

14:08 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

12-01-06

Halgand breekt sleutelbeen

De Fransman Patrice Halgand is op training ten val gekomen en heeft hierbij zijn sleutelbeen gebroken. Het ongeluk gebeurde in Australië, want de renner was zich aan het voorbereiden op de Tour Down Under. Ook zijn acromioclaviculair gewricht, tussen het sleutelbeen en het schouderblad, is ontwricht. De 31-jarige renner wordt morgen geopereerd. De val gebeurde toen de Credit Agricole-renner over het uiteinde van een tak reed, die op de weg lag. De tak kwam in zijn voorwiel terecht, waardoor de Fransman over zijn stuur vloog en op zijn rechtershouder landde.

12:42 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Maandag maakt De Bie selectie bekend voor het WK

Op maandag 16 januari 2006 om 14.00 uur, zal de Sporttechnische Directie, in samenspraak met bondscoach Rudy De Bie, de selectie voor de Wereldkampioenschappen Cyclocross in Zeddam (Nederland) maken en voordragen aan het Dagelijks Bestuur van de KBWB. Aansluitend daarop zal de selectie omstreeks 14u30 worden toegelicht in een korte persconferentie.

12:36 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

O'Neill Australisch kampioen tijdrijden.

1 Nathan O'Neill                       53.14.74 (45.07 km/h)
2 Luke Roberts                           2.59.23
3 Ben Day                                  3.12.14
4 Russell Van Hout                     3.16.35
5 Tony Mann                              3.26.14
6 Adam Hansen                          3.59.68
7 Peter Milostic                           4.49.22
8 Peter Herzig                             5.33.71
9 David Pell                                5.45.80
10 Joshua Collingwood               5.57.28

12:14 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Hilton Clarke wint Jayco Bay classics

Elite Men
 
1 Hilton Clarke (AUS)

2 Greg Henderson (NZl)

3 Mark Renshaw (AUS)
4 Robbie McEwen (AUS)

5 Richard England (AUS)
6 Christian Lademann (DUI)

7 Chris Jongewaard (ZAF)
8 Simon Gerrans (AUS)
9 Peter Mcdonald (AUS)
10 Trent Wilson (AUS)

 

(bron : www.cyclingnews.com)

12:11 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Slippens/Stam winnen 6daagse van Rotterdam

1 Robert Slippens (Ned)/Danny Stam (Ned)               286 pts
 
1 ronde
 
2 Matthew Gilmore (Bel)/Iljo Keisse (Bel)                 297
3 Robert Bartko (Ger)/Andreas Beikirch (Ger)          264
4 Bruno Risi (Swi)/Kurt Betschart (Swi)                    245
 
4 ronden
 
5 Peter Schep (Ned)/Franco Marvulli (Swi)               286
6 Isaac Galvez Lopez (Spa)/Juan Llaneras (Spa)        173
 
14 ronden

 
7 Jimmi Madsen/Marc Hester (Den)                           156
 
16 ronden

 
8 Lars Teutenberg (Ger)/Max van Heeswijk (Ned)     119
 
18 ronden
 
9 Matte Pronk (Ned)/Jos Pronk (Ned)                      108
 
23 ronden
 
10 Servais Knaven (Ned)/Marco Villa (Ita)                145
 
24 ronden

 
11 Jens Mouris (Ned)/Aart Vierhouten (Ned)             116
 
25 ronden

 
12 Niki Terpstra (Ned)/Wim Stroetinga (Ned)            211
 
33 ronden
 
13 Wilco Zuijderwijk (Ned)/Gerd Dörich (Ger)            35

12:07 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Roberto Petito naar Tenax

De 34-jarige Italiaan Roberto Petito verkast naar het ierse continentale team Tenax. De renner kwam vorig seizoen uit voor Fassa Bortolo. Hij behaalde in 2005 bij ons enkele mooie resultaten met een een 5de eindrang in de Ronde van Vlannderen en in de 3daagse van De Panne. Afgelopen weekend werd Petito nog 5de in het nationaal kampioenschap veldrijden.

12:03 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

11-01-06

11/1 A-cross Antwerpen

1.  NIJS SvenRABOBANK00:57:14
2.  ALBERT NielsPALMANS-COLLSTROP:08
3.  VANTHOURENHOUT SvenRABOBANK:38
4.  JACOBS WimFIDEA CYCLING TEAM1:05
5.  VERVECKEN ErwinFIDEA CYCLING TEAM1:37
6.  VERSTRAETEN JanFIDEA CYCLING TEAM2:17
7.  STYBAR ZdenekFIDEA CYCLING TEAM2:28
8.  WILLEMSENS DavidW.C. VOS SPORTIEF SINT- LENAARTS2:36
9.  GELUYKENS KennyPALMANS-COLLSTROP2:43
10.  RONDELEZ BjornLINGIER VERSLUYS BEACHBIKERS TEAM2:49
11.  VAN DER VEKEN JornPROFEL CYCLING TEAM
12.  VAN NUFFEL TimAFDELING ANTWERPEN - WBV3:32
13.  DAELMANS ArnePALMANS-COLLSTROP3:42
14.  PENNE StijnVZW WIELERCLUB "ONDER ONS - PARIKE"3:48
15.  BOSSAERTS KevinNHT CYCLINGTEAM TIELEN V.Z.W.4:02
16.  DE KORT TomA.W.S. CYCLING TEAM KASTERLEE4:27
17.  CLARYSSE NicoJOHN SAEY CYCLING TEAM4:41
18.  RAEYMAKERS StenA.W.S. CYCLING TEAM KASTERLEE5:34
19.  MEYS DavidPROFEL CYCLING TEAM5:43
20.  VAN LOON PaulW.C. VOS SPORTIEF SINT- LENAARTS5:55
21.  DAVID NickyW.S.C. JONGE RENNERS-BOOISCHOT10:00

21:28 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

9/1 A-cross Otegem

1.  VANTHOURENHOUT SvenRABOBANK00:59:44
2.  WELLENS BartFIDEA CYCLING TEAM:04
3.  NIJS SvenRABOBANK:29
4.  VERSTRAETEN JanFIDEA CYCLING TEAM:46
5.  COMMEYNE DavyPALMANS-COLLSTROP1:43
6.  VANNOPPEN TomPALMANS-COLLSTROP2:00
7.  SOETENS JanJARTAZI-7MOBILE CYCLING TEAM2:07
8.  VANTHOURENHOUT DieterWIELERGROEP BEVEREN 2000 VZW2:18
9.  VAN NUFFEL TimAFDELING ANTWERPEN - WBV2:32
10.  BAELEN PedroSAEY - DESCHACHT SPORTGROEP3:11
11.  PENNE StijnVZW WIELERCLUB "ONDER ONS - PARIKE"3:24
12.  RONDELEZ BjornLINGIER VERSLUYS BEACHBIKERS TEAM3:57
13.  HERPOL FrederikYAWADOO-COLBA-ABM Continental Team4:05
14.  WILLEMSENS DavidW.C. VOS SPORTIEF SINT- LENAARTS4:39
15.  DEBUSSCHERE MaximWIELERGROEP BEVEREN 2000 VZW5:17
16.  VERVECKEN BertDGR CYCLING TEAM V.Z.W. VORSELAAR
17.  GRUWIER SteveVZW WIELERCLUB "ONDER ONS - PARIKE"
18.  LAPERE KrisMEZ TEAM BELGIUM- SNELLEGEM8:17
19.  PONSEELE ValentijnW.C. "DE MOLENSPURTERS" MEULEBEKE
20.  SIMARD BenoitEQUIPE PERIGNY RP
21.  DENOLF GianniKON. BRUGSE VELOSPORT- V.Z.W.
22.  BAELE RomainCAMBRAI
23.  ESMANS DylanESEG DOUAI
24.  VANCOULLIE AndrewPROFEL
25.  DEMETS WardRIJSCHOOL AH - GENTSE VS
26.  MCGRATH AdamREDLINE RACING
27.  MYNGHEER JohanV.C."DE ZILVERBERGVRIENDEN " RUMBEKE
28.  MYNGHEER ErikV.C."DE ZILVERBERGVRIENDEN " RUMBEKE
29.  NEYENS DanielLAKE WASHINTON
30.  VERCOUILLIE KristofW.C." SOENENS-GERMOND" INGELMUNSTER
31.  DEMETS ThomasASFRA RACING TEAM
32.  ZENGENI BrianGC CYCLES
33.  KASECKA BrightonCYCLE KAYA
34.  POMMELAERE GiovanniDELSOL TEAM - HEULE
35.  DEPREZ BramLOMBARDEN / FIRESTONE/MIDDELKERKE
36.  DE MEESTER FreddyRIJSCHOOL AH - GENTSE VS
37.  NGUNDU PrinceG C CYCLES
38.  VIJARONA JacksonCYCLE KAYA
39.  VERVERKEN AngeloLOMBARDEN / FIRESTONE/MIDDELKERKE
40.  MARTIN GordonCYCLE KAYA
 

21:27 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

09-01-06

Selectie WB blijft ongewijzigd

Selectie WB Liévin
 
- Sven Nys
- Bart Wellens
- Erwin Vervecken
- Sven Vanthourenhout
- Bart Aernouts
- Klaas Vantornout
- Tom Vanoppen
- Wim Jacobs
- Jan Verstraeten
 
RESERVES
 
- Peter van Santvliet
- Jan Soetens

21:34 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Landbouwkrediet versterkt zich

Landbouwkrediet-colnago heeft er weer een nieuwe renner bij. Na Meirghage en Manning hebben nu ook Kevin Neirynck en Sjef De Wilde zich bij het team van Gérard Bulens vervoegd. Neirinck  komt ver van de beloftenformatie Beveren2000, hij won dit jaar o.m. de GP stad Geel. De Wilde komt over van Jong Vlaanderen.

21:31 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Zlamalik betrapt op doping?

Opvallende afwezig dit weekend op het kamioenschap van Tsjechië was Martin Zlamalik. De 23-jarige Tsjech zou op 19 november betrapt zijn op doping. Zlamalik, die voor Author rijdt, vraagt alvast een tegenexpertise aan.

21:25 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Jeker en Day naar Carvalhelhos

De Zwitser Fabian Jeker en de Australiër Ben Day rijden dit jaar voor het Portugees continentaal team Carvalhelhos. Jeker komt over van Saunier Duval, 2 jaar geleden werd de Zwitser nipt 2de in de ronde van Zwitserland. Voor Ben Day was er geen plaats meer bij Unibet. De tijdrijder behaalde afgelopen seizoen één overwinning, de profkoers van Zwevezele. 

21:22 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

NK Polen

Elite/U23 Men

1 Marek Cichosz
2 Dariusz Gil                      
3 Mariusz Gil
4 Andrzej Kaiser
5 Michal Werstak
6 Bartosz Banach
7 Mariusz Bielski
8 Dawid Romanowski
9 Mateusz Komar
10 Adam Bycka
11 Wojciech Kaczmarski       
12 Michal Lorenc         
13 Ireneusz Gabrych         

Beloften : Michal Werstak
 
(bron : www.cyclingnews.com )

21:14 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

NK Luxemburg : Kayl

Elite
 
1  Jempy Drucker
2  Gausty Bausch
3  Pascal Triebel
4  Tom Flammang
5  David Claerebout
6  Jérôme Junker
7  Christian Weyland
8  Marc Bastian
9  Claude Wolter
10 Paul Benter
 
Juniores
 
1  David Schloesser
2  Luc Hammer
3  Philippe Hutmacher
4  Yann Lanco
5  Raoul Reding
6  Gil Jacquemoth
7  Eric Wirtz
8  Ben Klein
9  Pol Zimmerman
10 Frédéric Margue
 
Masters
 
1 Marco Lux
2 Michel Kohnen
3 Patrick Leclerc
4 Pascal Kess
5 Jacques Wirtz
6 Christian Flesch
 
Dames
 
1 Isabelle Hofmann
2 Suzie Godart
 
Nieuwelingen
 
1 Pit Schlechter
2 Tom Thill
3 Max Michely
4 Vincent Dias Dos Santos
5 Laurent Sadeler
6 Tom Schanen
7 Christophe Fanck
8 François Godart
OPG Jacky Buijk
 
(Bron: http://www.fscl.lu/ )

21:11 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

NK Ierland : Clondalkin

Elite 
 
1 Robin Seymour
2 Roger Aiken
3 Lewis Ferguson
4 Niall Davis
5 Philip Roche
6 James McCluskey
7 Peter McSorley (
8 Niall Delahaye
9 Aiden McDonald
10 Joe McCall
11 Padraig Marey
12 Don Travers
13 Stuart Galloway
14 Conor Campbell
15 Myles McCorry                    
 
Veteranen
 
1 Robert Lamont
2 Peter McConville
3 Mick Jordan  
4 Francis Blake Dillon                 
5 William Mulligan                  
6 Brian Hammond                        
7 Les Walpole                              
8 Fred MacSorley                          
9 Jon Runciman                          
10 Maurice Mayne                        
 
Dames
 
1 Tarja Owens 
 
Juniores
 
1 Mark McKinley
2 Sean Downey                        
3 Diarmuid Cronin 
 
MTB 
 
1 Paul Anderson
2 David Rawlins
3 James Lattimore
4 Rory Walsh
5 Colm Farrel 
 
MTB Veteranen: Eamon Newton 
 
- 16
 
1 Sean Downey
2 Liam McGreevy
3 Mark Heneghan
4 Damien Gavan
5 Aaron Buggle
6 Farncis Nweton 
 
- 14
 
1 Harriet Mayne
2 William Sheridan 
 
- 12
 
1 Michael Runciman
2 Darragh Reid 
 
- 8
 
1 Rachel Mayne

(bron : www.cyclingnews.com)

20:56 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

NK Frankrijk : Sedan

Elite 
 
1 John Gadret
2 Francis Mourey
3 Arnaud Labbe
4 Steve Chainel
5 Cyrille Bonnand
6 Miguel Martinez
7 Christophe Herisset
8 David Pagnier
9 Loïc Herbreteau
10 Jean-Baptiste Béraud
11 Pascal Perrin
12 Geoffrey Clochez
13 Stéphane Belot
14 Loïc Ory
15 Ludovic Dubau
16 Lionel Genthon
17 Laurent Colombatto
18 Ludovic Merlier
19 David Derepas
20 Sébastien Minard 
 
Dames
 
1 Laurence Leboucher
2 Maryline Salvetat
3 Nadia Triquet Claude
4 Corinne Sempe
5 Christel Ferrier Bruneau
6 Alexandra Le Henaff
7 Caroline Mani
8 Maureen Guichardot
9 Aline Parsy
10 Lucie Garnier
11 Lucie Lefevre
12 Virginie Souchon
13 Delphine Tonini
14 Stéphanie Denuit
15 Marie Claire Euzenat 
 
Beloften
 
1 Clément Lhotellerie
2 Florian Le Corre
3 Jonathan Lopez
4 Mathias Pype
5 Romain Villa
6 Romain Lejeune
7 Damien Mougel
8 Clément Cid
9 Sébastien Lapouge
10 Arnaud Grosjean
11 Guillaume Philippe
12 Alexandre Baillet
13 Yann Le Queau
14 Cyril Bazin
15 Guillaume Perrot 
 
Juniores
 
1 Aurélien Duval
2 Jules Chabanon
3 Nicolas Morel
4 Yannick Martinez
5 David Doyen
6 Arnaud Robert
7 Anthony Lavoine
8 Thomas Collinet
9 Rudy Langlet
10 Paul Gaillard
11 Freddie Guilloux
12 Xavier Flavigny
13 Geoffrey Lorrain
14 Yoann Corbihan
15 Yohann Cron 
 
Nieuwelingen
 
1 Arnaud Jouffroy
2 Pierre Garson
3 Pascal Le Roux
4 Boris Zimine
5 Flavien Tortay
6 Christophe Balannec
7 Nacer Bouhanni
8 Aymeric Moreels
9 Vincent Renaux
10 Valentin Hadoux
11 Adrien Tahon
12 Théo Vimpere
13 Melvine Plat
14 Clément Bouton
15 Romain Massas

 
(bron : www.cyclingnews.com)

20:47 Gepost door | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |